Jesteś na: Strona główna / Dla Zwiedzających / Dostępność/Deklaracja dostępności

Dostępność/Deklaracja dostępności

INFORMACJA O DOSTOSOWANIU MUZEUM ZAMKOWEGO W PSZCZYNIE DO POTRZEB OSÓB Z DYSFUNKCJĄ NARZĄDÓW RUCHU

Muzeum Zamkowe w Pszczynie jest dostępne dla osób niepełnosprawnych dzięki zamontowaniu specjalnych platform schodowych, wind oraz przenośnych szyn. Zarówno w Zamku, jak i Stajniach Książęcych znajdują się toalety dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Muzeum dysponuje także defibrylatorami AED.

Oprócz wyżej wskazanych udogodnień, osobom niepełnosprawnym ułatwiono dostęp do obiektów Muzeum Zamkowego w Pszczynie poprzez wyznaczenie miejsc parkingowych na dziedzińcach Zamku i Stajni Książęcych.

Dodatkowo, trójwymiarowe siatki kondygnacji Zamku, plan pomieszczeń oraz ich opis, umożliwiające zapoznanie się z obiektem przed zwiedzaniem, zamieściliśmy w wirtualnym zwiedzaniu: http://www.zamek-pszczyna.home.pl/wz/index.html

Zamek

 • Wymiary platform:Platforma (wejście do Zamku od strony wschodniej)
  • Wymiary: dł. 86 cm, szer. 65 cm; udźwig: 150 kg.
 • Platforma w zbrojowni:
  • Wymiary: dł. 100 cm, szer. 80 cm; udźwig: 225 kg.
 • Wymiary windy:
  • Wejście (drzwi): 90 cm, szer. 82 cm, dł.: 130 cm; udźwig: 400 kg.

Stajnie Książęce:

 • Wymiary windy:
  • Wejście (drzwi): 90 cm, szer. 110 cm, dł.: 140 cm; udźwig: 630 kg.

 

INFORMACJA O DOSTOSOWANIU MUZEUM ZAMKOWEGO W PSZCZYNIE DO POTRZEB OSÓB Z DYSFUNKCJĄ WZROKU

Muzeum Zamkowe w Pszczynie jest dostępne dla osób niewidomych oraz niedowidzących dzięki audioprzewodnikom. Audioprzewodnik dzięki dodatkowym opisom słownym umożliwia odbiór wizualnej twórczości artystycznej oraz pozwala osobom niewidomym poznać widzialny dorobek kulturalny.

Zamek

 • Audiodeskrypcja
  • Wystawa Wnętrz XIX i XX - wiecznych
  • Zbrojownia (od stycznia 2020)

INFORMACJA O DOSTOSOWANIU MUZEUM ZAMKOWEGO W PSZCZYNIE DO POTRZEB OSÓB Z DYSFUNKCJĄ SŁUCHU

Dla osób z dysfunkcją słuchu Muzeum Zamkowe w Pszczynie udostępniło aplikację mobilną w formie videoprzewodnika, dostępną do pobrania w Sklepie Play oraz w App Store pod nazwą Muzeum Zamkowe w Pszczynie (Język migowy).
Zalecamy, by pobrać ją przed przyjazdem do Muzeum poprzez własną sieć wifi, a następnie już na miejscu, za pomocą kodu QR dołączonego do biletu, otrzymać pełny dostęp do jej zawartości.

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych, poniżej publikujemy dokument "Deklaracja dostępności" zawierający informacje nt. stanu dostosowania "narzędzi internetowych", którymi się posługujemy, do obecnych wymogów prawnych.

Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Deklaracja dostępności - I aktualizacja.pdf Deklaracja dostępności - I aktualizacja.pdf 21-03-19 08:25 124.4KB pobierz plik: Deklaracja dostępności - I aktualizacja.pdf